Bij ons kunt u de opleiding of herhaling van Zwemmend Redden voor Zwembaden volgen. Met deze opleiding toont u aan bekwaam te zijn in het redden van bezoekers in het zwembad. We doen dit onder toezicht van Reddingsbrigade Nederland. Wij leren u onder meer personen in nood te herkennen en zowel een natte als een droge redding uit te voeren met reddings- en hulpmiddelen. Daarnaast leert de cursist vervoers- en bevrijdingsgrepen toe te passen. Bij de cursus wordt bovendien in casussen geoefend hoe in teamverband een redding moet worden uitgevoerd.

Hou er wel rekening mee dat als u kiest voor alleen een examen, wij er vanuit gaan dat u alle vaardigheden beheerst. U bent dus zelf verantwoordelijk voor de voorbereiding op dit examen. Tijdens het examen toetsen wij alleen of u de vaardigheden in voldoende mate beheerst. Wilt u deze eerst aangeleerd krijgen dan kunnen wij dat ook aanbieden. Let op, tijdens het praktijkexamen wordt bedrijfskleding (minimaal t-shirt of poloshirt en korte broek) gedragen.

Als u zich aanmeld voor het examen of de opleiding krijgt u toegang tot onze online leeromgeving. Hier kunt u al het materiaal vinden om u goed voor te bereiden op het examen. Zo vind u hier onder andere diverse instructiefilmpjes.

Mocht u al in het bezit zijn van een geldig certificaat dan kunnen wij deze ook voor u verlengen. U hoeft dan alleen met te doen aan het praktijkexamen. Wel moet u het oude certificaat kunnen overleggen.

Uitleg van Reddingsbriagde Nederland voor Zwemmend Redden voor Zwembaden

Doelgroep

Iedereen die in het zwembad belast is met toezicht moet aangetoond hebben in staat te zijn bezoekers te kunnen redden. Met deze opleiding wordt dit aangetoond. De minimum leeftijd is 15 jaar.

Stage

Een stage is niet noodzakelijk. Wel is het handig als je een beetje een beeld hebt van het werk als toezichthouder in een zwembad. Daarnaast worden er specifieke vaardigheden gevraagd. Zorg dat je deze beheerst en hebt geoefend. Mocht het nodig zijn dan kunt u ook les krijgen bij ons om zo de vaardigheden te trainen.

Examen

Reddingsbrigade Nederland heeft de exameneisen en de kaders van examinering vastgesteld. De eisen van dit examen worden door ons gevolgd. Om toe te zien op de kwaliteit van het examineren, stuurt Reddingsbrigade Nederland steekproefsgewijs waarnemers naar examens.

Als u niet eerder het certificaat heeft gehaald, zal u een theorie-opdracht moeten maken. Hiervoor moet minimaal een 6 gehaald worden. Als u wel al een geldig certificaat hebt dient u deze te overleggen om vrijstelling te krijgen voor deze opdracht. Als je ook deelneemt aan één van de opleidingen (CE-1, CE-2 of CE-3) met een examen van de NRZ, dan hoef je de opdracht ook niet te maken.

Let op, tijdens het praktijkexamen wordt bedrijfskleding (minimaal t-shirt of poloshirt en korte broek) gedragen.

Het officiële examenreglement kunt u hier bekijken.

Studiebelasting

1-2 uur praktijkexamen (afhankelijk van het aantal deelnemers)
1-2 uur uitwerken theorie-opdracht
1-2 uur oefenen van de praktijk (op aanvraag en afhankelijk van het aantal deelnemers)

Kosten

Het examen en de herhaling kosten beide 55 euro. Mocht u ook een training willen volgen dan doen we dit in overleg, de kosten hiervoor zijn 20 euro. Om de prijs aantrekkelijk te houden verzenden wij de certificaten naar individuele cursisten alleen nog digitaal. Leden van de NTB (Nederlandse Triathlon Bond) krijgen 25% korting.

Examenreglement Zwemmend Redden voor Zwembaden

Geplande opleidingen

Hieronder kunt u alle geplande opleidingen bekijken. Mocht er geen opleiding gepland staan dan kunt u altijd contact met ons opnemen om te informeren naar de mogelijkheden. Hier kunt u al onze geplande opleidingen vinden.

Startdatum
woensdag 30 september 2026
21:00 - 22:00
Locatie
Voorburg – Sportcentrum Forum Kwadraat
De Vliegerlaan 2-4
2273 BV Voorburg
Tel: 070-3870800
Cursusprijs€55,00
Nog 10 plek(ken) beschikbaar